خریدهای کهکشانی زیدان چه بازیکنانی هستند؟

این یک سنت است که رئال مادرید پس از هر تورنمنت بزرگ مثل جام جهانی یا یورو، اقدام به جذب ستاره ای بزرگ از دل این رقابت ها کند و امسال هم پس از اتمام یورو ۲۰۱۶ باید منتظر آمدن یک کهکشانی جدید به باشگاه مادریدی باشیم.

01123958

رئال مادرید فصل گذشته را با قهرمانی در چمپیونزلیگ به اتمام رساند تا پایانی خوش بر فصلی زده باشد که تا هفته های پایانی برایش دستاوردی به همراه نداشت. دست رئال از لالیگا و کوپا دل ری خالی مانده بود و زیدان که خود از ژانویه روی نیمکت این تیم نشسته بود، برای بقای خود چاره ای جز قهرمان کردن رئال در اروپا نداشت. زیزو سرانجام توانست از این ماموریت دشوار با سربلندی خارج شود و رئالی ها را به اوندسیما رساند اما او پس از اتمام فصل از عطش خود برای رساندن رئال به جام های بیشتر در فصول آتی صحبت کرد و بی شک برای رسیدن به این مهم، او نیاز به نیروهای کارآمد جدید در مجموعه خود دارد.

حال که فصل نقل و انتقالات تابستانی شروع شده، همه منتظر حرکت رئال در این بازار هستند و منتظرند ببینند فلورنتینو پرز، چه بازیکنانی را در اختیار زیدان قرار خواهد داد.

مارکا در همین رابطه گزارش داده است که رئال بر خلاف سال گذشته، امسال یک خرید کهکشانی و بزرگ خواهد داشت و برای این منظور از بین پوگبا و هازارد، یکی به بزنابئو می آید.

پوگبا بنابر گفته مدیر برنامه هایش و نیز مسئولان یوونتوس، با رقمی پایین تر از ۱۰۰ میلیون یورو از یووه جدا نخواهد شد؛ در حالیکه پرز قصد دارد این انتقال را با ۹۰ میلیون یورو به سرانجام برساند. پوگبا سال ۲۰۱۲ از یونایتد به یوونتوس پیوست، در حالیکه زیدان در همان مقطع جذب او را به مدیران رئال پیشنهاد داده بود.

این بازیکن همواره مورد علاقه زیدان قرار داشته و خود نیز اعلام کرده است که اگر بخواهد از یووه جدا شود، پیوستن به رئال در اولوییت ها او خواهد بود. پوگبا در یورو ۲۰۱۶ هنوز نتوانسته درخشش همیشگی را در تیم ملی فرانسه داشته باشد و باید منتظر نمایش او در بازی مقابل ایسلند باشیم.

دیگر گزینه مدنظر پرز، ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی است که فصل قبل هرگز نتوانست موفق ظاهر شود و تنها در هفته های پایانی توانست گوشه ای از ارزش هایش را اثبات کند. او البته در یورو ۲۰۱۶ با بلژیک بازی های خوبی به نمایش گذاشت؛ هرچند که نتوانست مانع حذف تیمش توسط ولز شود. زیدان بارها علاقه خود به هازارد را بیان کرده و مشتاق است این بازیکن به رئال ملحق شود. چلسی برای جدایی هازارد، ۱۰۰ میلیون یورو می خواهد و پرز مبلغی بین ۷۵ تا ۸۰ میلیون یورو را مدنظر دارد.

اما نگاهی به فعالیت های رئال مادرید پس از تورنمنت های بزرگ نشان می دهد که احتمال پیوستن پوگبا یا هازارد به این تیم را باید کاملا جدی بگیریم.

پرز سال ۲۰۰۰ به ریاست باشگاه رئال مادرید رسید و توانست فیگو را پس از یورو ۲۰۰۰ به خدمت بگیرد. فیگو تورنمنت خوبی را با پرتغال پشت سر گذاشته بود. دو سال بعد پس از جام جهانی ۲۰۰۲، رونالدوی برزیلی از اینتر به رئال پیوست. رونالدو توانسته بود با برزیل قهرمان جهان شود و سپس راهی برنابئو شد.

پس از یورو ۲۰۰۴ نیز پرز، مایکل اوون را از لیورپول به خدمت گرفت؛ هرچند که اوون با انگلیس در یورو ۲۰۰۴ موفق ظاهر نشده بود. رئال مادرید سال ۲۰۰۶ و پس از جام جهانی، فابیو کاناوارو را به خدمت گرفت که بهترین بازیکن تورنمنت لقب گرفته بود و توپ طلا را نیز همان سال تصاحب کرد. او با ایتالیا فاتح جام جهانی شده بود.

پس از بازگشت دوباره پرز به رئال در سال ۲۰۰۹، او پس از جام جهانی ۲۰۱۰، مسوت اوزیل و خدیرا را به خدمت گرفت که تورنمنت فوق العاده ای با آلمان پشت سر گذاشته بودند و پدیده های جام لقب گرفتند.

رئال پس از یورو ۲۰۱۲ نیز لوکا مودریچ را به خدمت گرفت که هم اکنون جزئی لاینفک از پازل تاکتیکی زیدان محسوب می شود. رئالی ها برای اینکه سنت شکنی نکرده باشند، پس از جام جهانی ۲۰۱۴ نیز خامس و تونی کروس را جذب کردند. خامس آقای گل جام شده بود و تونی کروس نیز با آلمان به قهرمانی جهان رسیده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.